Скільки витрачали та що купували українці в Польщі в 2019 році

13 Січня 2020
шопінг в польщі, закупи в польщі в 2020 році

Іноземці приїжджають до Польщі та витрачають на шопінг в країні мільярди злотих. Серед частих клієнтів польських торгових центрів, супермаркетів, магазинів одягу, взуття та побутової техніки є чимало іноземних гостей з Німеччини, Чехії, Словаччини, Білорусі, Литви, Росії та інших європейських країн. Та одними з найчастіших та найбажаніших покупців залишають громадяни України.

Щодня популярний дисконт-супермаркет “Бедронка”, розташований по сусідству з КПП “Медика-Шегині”, відвідує сотні українців. Більшість з них перейшла польсько-український кордон через піший перехід саме з метою закупів у польських супермаркетах. Навіть після стрімкого подорожчання іноземної валюти, зокрема і польського злотого, купувати щоденні продукти споживання в Польщі дешевше і вигідніше, ніж в українських магазинах. Та й європейські товари користуються серед наших співгромадян більшою популярністю та довірою, мовляв, їхня якість вища.

супермаркети бедронка в польщі ціни 2020

Автомобілі з українськими номерними знаками можна побачити і в прикордонному Перемишлі. Багато з них припарковано перед торговим центром “Галерія Санова”, а також поблизу гіпермаркетів з побутовою технікою та будівельними матеріалами. Як зауважують місцеві продавці, клієнти з України часто купують техніку дорогих торгових марок і у великих кількостях - ймовірно, аби потім перепродати в Україні. 

Що саме люблять купувати українці у Польщі, а також скільки готові витратити на шопінг в цій країні, читайте далі у нашій публікації.

Шопінг в Польщі: на що витрачають гроші іноземці (українці)

Лише на підставі документів Такс фрі, які у 2019 році було видано на польсько-українському кордоні у Підкарпатському воєводстві, можна стверджувати, що минулоріч українці витратили на покупки в Польщі близько 1,4 млрд злотих. Зрозуміло, що загальна сума є значно більшою. І хоча офіційну статистику поки що не оприлюднили, польські ЗМІ подають, що торгівля у прикордонній зоні зросла на 5% у порівнянні з 2018 роком. 

⇒ Промогазети та буклети зі знижками та акціями у польських супермаркетах

Серед улюблених товарів українських покупців у Польщі - мобільні телефони, комп’ютерна, офісна та побутова техніка, запчастини до автомобілів, а також одяг. А от продукти харчування та напої складають невеликий відсоток від усіх товарів. Цікаво, що за статистичними даними, більшість іноземців, які приїжджають до Польщі з метою шопінгу, відвідують магазини та супермаркети в радіусі 50 км від кордону. Разом з тим, українці все частіше обирають для шопінгу супермаркети та магазини у Жешуві, Кракові та Варшаві. 

До слова, у першому півріччі 2019 року іноземні громадяни витратили в Польщі 21,8 млрд злотих загалом. Ця сума є на 3,3% більшою, ніж показувала статистика 2018 року. Найбільше грошей у польських торгових центрах та супермаркетах , як і у попередні роки, залишили німці (аж 49%). Українці розташувались у рейтингу на другому місці - на них припадає 19,3% усіх витрат. Далі йдуть чехи (11,9%), словаки (8%), білоруси (5,7%), литовці (4,7%) та росіяни (1,4%).

що купують і за скільки українці в польщі

Згідно з даними Центрального статистичного бюро Польщі (GUS), у перші шість місяців 2019 року поляки витратили закордоном 10,2 млрд злотих, що майже на 10% більше, ніж у попередньому році. 

Скільки осіб перетнуло польсько-український кордон в 2019 році

За інформацією Польської прикордонної служби, у 2019 році польсько-український кордон у Підкарпатському воєводстві (до якого належать КПП Будомєж-Грушів, Корчова-Краковець, Медика-Шегині, Гребенне-Рава-Руська та Кросьценко-Смільниця) перетнуло 13,3 млн осіб. Це на 4% більше, ніж у 2018 році. Більшість з них - понад 11 млн осіб - становили громадяни України. 

Через згадані пункти пропуску на кордоні з Польщею впродовж 2019 року пропустили 2,5 млн транспортних засобів. На 13% у порівнянні з 2018 роком зросла кількість міжнародних залізничних сполучень, а також пасажирів, які скористались послугами залізниці для перетину кордону. 

⇒ На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

Найбільша кількість мандрівників, які перетинали кордон Україна-Польща в межах Підкарпатського воєводства, обирали КПП “Медика-Шегині” (46%). Найбільший рух транспортних засобів, натомість, зауважили на пункті пропуску “Корчова-Краковець” (39% або близько мільйона транспортних засобів).

У в’їзді на територію Польщі відмовили, натомість, більш ніж 24 тисячам осіб, з яких 22,5 тисячі осіб - це громадяни України. Серед основних причин відмови - відсутність документів, які підтверджували б мету і умови в’їзду до Шенгенської зони; фінансових коштів; дійсного біометричного паспорта чи візи або ж повне використання дозволеного періоду перебування в ЄС без візи. 

перетин кордону до польщі

Окрім цього, польські прикордонники у 2019 році викрили спроби перевезення через кордон нелегального товару (тютюнових виробів, алкоголю, наркотиків та вкрадених автомобілів) на загальну суму близько 25 млн злотих. Також службовці розкрили близько 900 випадків підробки документів на перетин кордону з Польщею. Йдеться про фальшиві печатки про проходження прикордонного контролю, реєстраційні документи, водійські права і автоцивілки. Найчастіше підробленими документами, як і в 2018 році, користувались громадяни України. 

⇒ Читайте також:

Офіційні вихідні, довгі вікенди та дні заборони торгівлі в Польщі у 2020 році

Пачка сигарет за 50 злотих і податок на цукор - в Польщі взялись за здоров’я громадян

В Україні хочуть дозволити магазини “Дьюті фрі” при поверненні з-за кордону

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах