Ситуація з чергами на кордоні з Польщею станом на 24 грудня 2019 року

24 Грудня 2019
черги на кордоні з польщею перед різдвом

25 та 26 грудня у Польщі вважаються офіційними вихідними днями - віряни римо-католицького обряду вшановують Різдво Христове. Кожного року у передсвятковому поспіху з Польщі додому в українські міста повертаються студенти та заробітчани. 

Незважаючи на те, що між Україною та її західною сусідкою вже кілька років діє зручне авіа і залізничне сполучення, у цей період чимало людей перетинає кордон через автомобільні та пішохідні пункти пропуску. Таким чином, передріздвяний час традиційно стає одним із найбільш напружених на кордоні Україна-Польща. 

ситуація на кордоні з польщею зараз

⇒ Графік роботи магазинів у період Різдва 2019-2020

Черги на кордоні України з Польщею в період різдвяних свят

2019 рік не став винятком. Через великий наплив людей, які на свята бажають повернутись додому в Україну, ще з вечора 20 грудня перед усіма пунктами пропуску почали утворюватись величезні затори з автомобілів та автобусів. Черга не оминула й тих, хто планував потрапити на територію України через пішохідний перехід на КПП “Шегині-Медика” - на цих вихідних її довжина сягала навіть ста метрів.

черги на пішому кордоні в шегинях

Tomasz Baart

У соцмережах користувачі ділились інформацію про час очікування на перетин польсько-українського кордону. Так, подекуди на поверненням додому людям доводилось очікувати навіть до 20 годин. 

У суботу, 21 грудня, неділю та навіть понеділок, 23 грудня, багатокілометрові черги утворились перед такими КПП, як “Краківець-Корчова”, “Шегині-Медика”, “Рава-Руська-Гребенне”, “Грушів-Будомєж” та “Устилуг-Зосін”. Навіть на менш популярних пунктах пропуску - “Смільниця-Кросценко”, “Угринiв - Долгобичув” та “Ягодин-Дорогуск” очікування в чергах складало від 8-10 годин.

Така ситуація з чергами склалась навіть попри те, що за інформацією Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, пункти пропуску з української сторони працювали в 1,5 - 2 рази інтенсивніше від своєї проектної пропускної спроможності. Зокрема, через КПП "Шегині" за добу було пропущено 2 784 транспортні засоби та 23 387 осіб, а через пункт пропуску в Краківці - 3 366 одиниць автотранспорту та 16 165 пасажирів.

⇒ Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

черги на кпп смільниця-кросценко

Izabella Lera 

Чи є черги на кордоні з Польщею станом на 24 грудня 2019 року

За даними  Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, впродовж останньої доби затори з польської сторони кордону суттєво зменшились. За цей час найбільше автомобілів було оформлено в пунктах пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Рава-Руська-Гребенне” та “Краківець-Корчова” - майже 2000 автомобілів. Трохи менше легкових авто пропустили через КПП “Шегині-Медика” та “Грушів-Будомєж” - майже 1500. А на ПП “Устилуг-Зосін”, “Угринів-Долгобичув” та “Смільниця - Кросценко” за останні 24 години оформили понад 800 легковиків.

Аби прискорити прикордонний контроль, українська сторона залучила декілька додаткових прикордонних нарядів. Крім цього, були використані додаткові смуги руху, які у звичайному режимі обслуговують дипломатичний та автобусний канали.

⇒ Ремонт дороги М10 «Львів – Краковець» можуть розпочати вже в 2020 році

Станом на 24 грудня, черги повністю відсутні перед пунктами пропуску “Устилуг-Зосін”, “Угринів-Долгобичув” та “Смільниця-Кросценко”. Менше вісімдесяти автомобілів очікує перед пунктами пропуску “Рава-Руська-Гребенне” та “Грушів-Будомєж”, а перед “Шегині-Медика” - близько 100. Що стосується КПП “Ягодин-Дорогуськ” та “Краківець-Корчова”, то там чекають на оформлення близько 300 автомобілів. 

черги на виїзді з україни в польщу перед різдвом

Варто зазначити, що у вказані дні на виїзді з України в Польщу черги були значно меншими. Та існує велика ймовірність, що вони почнуть утворюватись вже з 2-3 січня. Так, дехто зі студентів та заробітчан буде вимушений повернутись до Польщі, а дехто з українців вирушить на закупи в сусідню країну перед українським Різдвом. Найбільші черги на виїзд з України будуть 8-9 січня. Відстежуйте ситуацію за допомогою наших онлайн-камер на кордоні

⇒ Читайте також:

В Україні хочуть дозволити магазини “Дьюті фрі” при поверненні з-за кордону

Стало відомо, як працюватиме електронна черга на кордоні з Польщею

На Львівщині збудують пункт перетину кордону з Польщею “Лопушанка-Міхновець”

В лютому розпочнуть ремонт одразу декількох прикордонних доріг

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах