01 Квітня 2021
Вже більше року минуло, відколи Євросоюз закрив свої зовнішні кордони, аби стримати поширення пандемії коронавірусу. Досі до Польщі, яка є членом ЄС, можуть потрапити лише певні категорії іноземців з третіх країн. Це, зокрема, власники Карти Поляка або ті особи, які легально працюють чи навчаються в цій країні. Натомість, в’їзд до Польщі чи будь-якої іншої країни Євросоюзу з метою туризму поки що заборонений.
Рух через українсько-польський кордон значно зменшився у порівнянні із “докарантинними” роками ще й внаслідок запровадження обов’язкової самоізоляції після закордонних поїздок. Зараз така вимога поширюється на всіх іноземних громадян, які прибувають до Польщі. Згідно з прийнятим нещодавно розпорядженням, від 10-денного карантину іноземців може звільнити лише негативний результат тесту на коронавірус.
Зверніть увагу, що Польща більше не визнає тести (ПЛР чи швидкий на антигени), які були виконані за межами Євросоюзу. Тому після прибуття з України до Польщі особі доведеться відправитись на карантин, а згодом за власним бажанням здати тест в одній з місцевих лабораторій. Якщо людина отримає негативний результат тесту, самоізоляцію можна буде завершити достроково.
Домашнього карантину також допоможе уникнути щеплення проти Covid-19. Однак, зараз країни Євросоюзу “визнають” лише чотири вакцини: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson та AstraZeneca (або Vaxzevria). Тож мандрівникам з України, які вакцинувались іншим препаратом, все ж доведеться або здавати тест, або відправлятись на карантин.
⇒ 35 тисяч заражень за добу: Польща запроваджує суворіший локдаун
tygodnikpowszechny.pl
Наприкінці березня 2021 року український уряд також зобов’язав іноземних громадян, які подорожують до нашої держави, попередньо пройти ПЛР-тест. Без негативного результату мандрівників з інших країн просто не впускають на територію України. А от українські громадяни мають право в’їхати в країну без ПЛР-тесту, однак вони будуть зобов’язані пройти 14-денний карантин. Ця вимога стосується навіть тих українців, які прибувають із “зеленої” зони, тобто з країни, де ситуація з поширенням коронавірусу є кращою, ніж в Україні.
Враховуючи суворі обмеження на в’їзд в обидві країни, можемо прогнозувати, що цьогоріч охочих відвідати родину в іншій країні на Великодні свята буде значно менше, ніж зазвичай. Нагадаємо, Великдень в Польщі в цьому році святкують 4 квітня.
Так, станом на ранок 1 квітня веб-камери на кордоні з Польщею зафіксували лиш незначне скупчення автомобілів на в’їзді в Україну на території КПП Краковець-Корчова та Шегині-Медика. Натомість, зовсім немає автомобільних черг із польської сторони таких пунктів пропуску, як Грушів-Будомєж, Рава-Руська-Гребенне та Ягодин-Дорогуськ. Ймовірно, автомобільний рух через кордон дещо пожвавиться у п’ятницю, 2 квітня.
Нагадаємо, зараз на територію Польщі можна потрапити на власному авто чи пасажирському автобусі через п’ять пунктів пропуску:
- Краковець-Корчова
- Шегині-Медика
- Грушів-Будомєж
- Рава-Руська-Гребенне
- Ягодин-Дорогуськ
Кордон також можна перетнути пішки через КПП Шегині-Медика або літаком. Разом з тим, вже понад рік між Україною та Польщею не відбувається регулярне залізничне перевезення пасажирів.
⇒ Читайте також:
Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?
Кабмін виділив кошти на реконструкцію трьох КПП на кордоні з Польщею
Євроколію Львів-Держкордон продовжать до Києва, - Криклій
Коментарі