Нова інфолінія для українців і прискорення видачі дозволів на роботу в Польщі в 2020 році

17 Січня 2020
правила працевлаштування в польщі в 2020 році

Польща зацікавлена в трудових мігрантах з України і з кожним роком цей інтерест все поглиблюється. Про це свідчать не лише конкретні кроки уряду щодо спрощення процедури працевлаштування іноземців, але й суха статистика. Так, за п’ять останніх років польська економіка зросла на 11% і в цьому є велика заслуга українських працівників. У 2018 році в країні було видано 635 тисяч перших дозволів на тимчасове проживання для іноземців, а це найбільша кількість дозвільних документів серед інших країн ЄС. 

В країні продовжують робити все можливе, аби залучати все нові робочі руки з-за кордону, а також спрощувати іноземцям перебування та пошук роботи на території Польщі. З 2020 року в країні зросла мінімальна заробітна плата - тепер вона становить 2600 злотих брутто. Як свідчать дані звіту Personnel Service “Барометр економічної імміграції - друга половина 2019 року”, українці в Польщі заробляють більше, ніж мінімум, однак не дотягують до середньої зарплати. Водночас, згідно з даними дослідження «Плани роботодавців» Дослідницького інституту Randstad, майже половина працедавців висловила готовність підняти зарплати своїм працівникам, в тому числі й іноземним, протягом перших шести місяців 2020 року.

мінімальна і середня зарплата в польщі 2020 рік

Про те, які ще нововведення чекають найближчим часом на українських працівників в Польщі читайте далі у нашому матеріалі.

Нова інфолінія для працівників з України в Польщі в 2020 році

Часто іноземним працівникам у Польщі буває досить складно розібратися в усіх змінах законодавства, необхідних документах та суворих правилах. Багато людей можуть працювати, навіть не знаючи до кінця про всі свої законні права та обов’язки. А зіткнувшись із якимись порушеннями зі сторони роботодавця, просто не знають куди їм звертатись по допомогу.

Саме тому одним із важливих кроків на зустріч українським трудовим мігрантам в Польщі стало відкриття у березні 2018 року спеціальної інфолінії за номером 22 111 35 29. Сервіс запровадила Польська Інспекція Праці незадовго після того, як в країні почали діяти нові правила працевлаштування іноземців. На інфолінію можна звертатись за допомогою та у разі виникнення питань, пов’язаних із роботою та працевлаштуванням в Польщі.

інфолінія для працівників з україни в польщі 2020 рік

З січня 2020 року діють також додаткові номери, за якими можна отримати безкоштовну юридичну консультацію з питань легального працевлаштування в Польщі українською мовою. 

  • Для іноземців, які працюють на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського, Свентокшиського, Люблінського і Любуського воєводств діє номер телефону 22 391 83 60. Звертатись можна з понеділка по п’ятницю, робочі години: 9:00-15:00.
  • Для мешканців Вармінсько-Мазурського, Підляського, Куявсько-Поморського, Поморського і Західнопоморського воєводств діє номер телефону  89 333 17 41. Звертатись можна з понеділка по п’ятницю, робочі години: 9:00-15:00.
  • Для іноземних працівників у Підкарпатському, Малопольському, Сілезькому, Опольському та Нижньосілезького воєводств відкрита інфолінія за номером 22 111 35 29. Робочі дні: понеділок-середа з 16:00 по 20:00. 

Безкоштовні консультації з питань легального працевлаштування та роботи в Польщі надаються іноземцям також у відділеннях Польської Інспекції Праці, що знаходяться в кожному воєводстві. Консультації проводяться під час особистої зустрічі або по телефону.

Адреси відділів Польської Інспекції Праці у воєводствах Польщі, графік їх роботи та номери телефонів шукайте ТУТ

Додамо, власну інфолінію для працівників з України також відкрила мережа супермаркетів “Biedronka” в Польщі. 

⇒ Як знайти роботу в Польщі

Прискорення процесу видачі дозволів на роботу в Польщі іноземцям в 2020 році

Як ми вже згадували, з 2018 року змінились правила працевлаштування іноземців, зокрема і українців, в Польщі. Відтак, для легального працевлаштування іноземець повинен отримати дозвіл на роботу або дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю. 

Раніше дозволи на тривале працевлаштування в Польщі видавало лише Воєвудське управління (Urząd Wojewódzki). Однак, через зростаючу кількість заявок та відносно невелику кількість службовців, які обробляють ці заявки, потенційним працівникам доводилось довго очікувати на результат. 

дозвіл на роботу в польщі 2020 рік

Проте, ситуація вже невдовзі може покращитись, пише gazetaprawna.pl. Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики готує законодавчі зміни, що дозволять Повітовій Інспекції Праці (PUP) розділити обов’язки, пов’язані з видачею дозволів іноземцям на тривалу роботу в Польщі. Очікується, що зміни ввійдуть в життя до кінця поточного року. Їхня основна мета - розвантажити роботу Воєвудського управління і зменшити черги, пов’язані з видачею дозволів. 

“У зв’язку з ситуацією на польському ринку праці і тенденціями міграційної політики, неминучим є запровадження нових законодавчих рішень для працевлаштування в Польщі осіб, які реально сприяють економічному розвитку нашої країни”, - вважає Марек Вєчежак, прес-секретар Люблінського воєводи. 

Самі Повітові Інспекції Праці не проти таких рішень. Зрештою, вже зараз вони виконують безліч обов’язків, пов’язаних із легалізацією короткотермінового працевлаштування іноземців у Польщі, бо відповідають за надання дозволів на сезонну працю. Крім цього, вони також реєструють заяву роботодавця про намір доручити працю іноземцю - дозволяють йому працювати 6 місяців впродовж цілого року. А от дозвіл на тривале працевлаштування в Польщі (на період до трьох років) поки що видає саме воєвода. 

⇒ Читайте також:

Зміни в Трудовому кодексі Польщі в 2018 році

8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі

Види польських віз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах