Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЯк співають у популярному рекламному ролику, “Свято наближається!”, а отже неминучий і наплив транспортних засобів перед пунктами пропуску через польсько-український кордон. Ще до початку свят люди намагаються встигнути потрапити додому, відвідати рідних та друзів, приїжджаючи з заробітків та навчання у Польщі. Дехто ж навпаки вирушає в сусідню країну на передсвяткові закупи чи, з нагоди свят, робить собі міні-відпустку, вирушаючи на екскурсію до Польщі.
Словом, як і кожного року, цьогоріч слід знову очікувати довжелезних черг на кордоні і бути готовим до того, що на перетин кордону доведеться чекати не одну годину.
Як показує практика попередніх років, черги на кордоні з Польщею напередодні новорічних свят завжди зростають, що пов’язано з великою кількістю вихідних як в Україні, так і Польщі. Люди намагаються скористатися законним відпочинком, поїхати додому чи навпаки у закордонну подорож, а тому на кордоні можна спостерігати масовий наплив як авто, так і людей, що перетинають піші переходи.
Прогнозовано, великих черг на кордоні можна чекати вже від цієї п’ятниці 21 грудня. Саме тоді в Польщі розпочнеться так званий “довгий вікенд” у зв’язку з католицьким Різдвом (25 грудня), який протриває аж до 27 грудня, а в багатьох цей вікенд завершиться аж після Нового року - 2 січня.
Читайте також: Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році
Більшість українців взагалі намагаються взяти додаткові вихідні ще й на українські свята - принаймні до Різдва (7-9 січня). Таким чином вдома, в Україні можна побути щонайменше два-три тижні, а тому бажаючих відвідати рідні місця знайдеться чимало.
У попередні роки напередодні католицького Різдва за допомогою камер онлайн ми спостерігали, як на всіх без виключення пунктах пропуску з Польщі утворювалися величезні черги, які були ще з вечора п’ятниці і за цілу ніч не ставали меншими.
Враховуючи те, що більшість наших земляків в п’ятницю 21 грудня ще працює і додому вони почнуть вони їхати в суботу та неділю, то можна спрогнозувати шалено довгі черги з Польщі ще і на 22-23 грудня.
В минулі роки, за даними польських митників, час очікування в чергах перед кордоном досягав 8 та більше годин перед деякими пунктами пропуску. Тому і цьогоріч рекомендуємо запастися терпінням і добре планувати час своєї поїздки та обирати найоптимальніший варіант перетину кордону.
Фото за 22.12.2016
Окрім усього іншого, цього року існує ще одна причина, чому черги на кордоні ймовірно просуватимуться повільніше. Оскільки багато громадян, які перетинають кордон до України на авто з іноземною реєстрацією стають на консульський облік, то процедура митного контролю триватиме довше.
Справа в тому, що у зв’язку з нещодавно прийнятим законом про розмитнення, усі українці, які їздять на “євробляхах”, повинні розмитнити свої авто. Виключення становлять лише ті особи, що стоять на консульському обліку - у них залишається право їздити територією України на авто з іноземними номерами без перетину кордону до Польщі впродовж визначеного періоду часу.
Тому безпосередньо під час перетину кордону на авто процедура митного контролю для осіб, що стоять на консульському обліку, може тривати довше, що і зумовить повільних рух у чергах.
Для тих, хто не бажає стояти у кількагодинних чергах на кордоні, є й більш оптимальний варіант - їхати в Україну поїздом або ж летіти літаком. Однак, обираючи такий варіант подорожі, слід поквапитися, адже напередодні свят усі залізничні та авіаквитки розлітаються миттєво. Бронювати квитки можна онлайн на сайті Укрзалізниці, а також на офіційних сайтах авіаперевізників.
Нагадаємо, уже під час цьогорічних різдвяних свят з 20 грудня по 7 січня щодня курсуватиме новий поїзд з Перемишля до Львова та у зворотному напрямку. Дізнатися розклад та ціни квитків можна ТУТ.
Крім того, з 8 грудня почали курсувати безпересадкові вагони Вроцлав-Київ через Краків, Перемишль та Львів (і зворотно). Розклад та маршрут руху потяга з безпересадковими вагонами шукайте ТУТ.
Не варто забувати і про Інтерсіті з Перемишля, яке користується в українців найбільшою популярністю:
Як дістатися в Перемишль з інших міст Польщі і встигнути на Інтерсіті в Україну читайте в статті Розклад можливих пересадок з міст Польщі на Інтерсіті в Перемишлі
(Рекомендації від Vsetutpl)
Отож, цілком закономірно, що напередодні свят варто очікувати довгих черг на кордоні. Однак впадати в паніку не варто. Запасайтесь терпінням, плануйте свою подорож заздалегідь і уникайте стресів, тим паче напередодні свят. Ось декілька простих рекомендацій, які полегшать вашу поїздку і перетин польсько-українського кордону:
1. Перед поїздкою проаналізуйте ситуацію за допомогою камер на кордоні онлайн: на яких пунктах пропуску черги менші, де черги рухаються швидше, а де - повільніше, куди краще їхати, аби перетнути кордон? Обирайте найзручніший для себе варіант.
2. У черзі на кордоні старайтеся зберігати спокій. Ваше хвилювання чи роздратування не пришвидшить перетину кордону - так ви лише зіпсуєте настрій самому собі і своїм пасажирам. Краще перегляньте якийсь цікавий фільм, почитайте різдвяну книгу чи включіть собі старі добрі колядки.
3. Якщо не хочете стояти в кількагодинних чергах і обираєте подорож літаком або поїздом - негайно бронюйте квитки, поки вони ще є. Перед святами ажіотаж на залізничні та авіаквитки величезний, тому покваптеся!
4. І, нарешті, у будь-якій ситуації не забувайте про гарний настрій: скоро свята, можливість побачитися з родичами та друзями і весело провести час. Частіше посміхайтеся і сконцентруйтеся на хорошому.
Vsetutpl бажає вам вдалого перетину кордону, гарного настрою та веселих свят!
Читайте також:
Перетин кордону з Польщею автомобілем
Зимовий відпочинок в Польщі: як і де провести незабутні вихідні та свята?
Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі